Statistikknett Hedmark   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Hedmark finner du reiselivsstatistik for regioner i Hedmark. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Hedmark. Du kommer tibake til denne startsiden for Hedmark fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Status Januar-mars 2018  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Hedmark har vunnet markedsandeler hittil i 2018. Fylkets andel av hotellmarkedet har gått opp fra 4,66% i Januar-mars 2017 til 4,89% i 2018.
For campingplassene og hyttegrendene har markedsandelen gått opp fra 6,51 prosent til 6,82 prosent.
Dermed har Hedmark hatt 5,25 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i Januar-mars 2018 mot 4,98 prosent i 2017.
Utviklingen for regioner og kommuner innen Hedmark finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
Figurene ovenfor viser tall for Januar-Desember 2000-2017 - og framskrivninger for Januar-Desember 2018. Økonomitall er i faste priser    
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 237 718221 38016 3387,44,894,66100,01
Hedmark.Nordmenn123 329114 3039 0267,93,343,1151,92
Hedmark.Utlendinger114 389107 0777 3126,89,8410,0248,13
HedmarkSverige 44 99844 7972010,422,9722,4939,34
HedmarkDanmark 36 72133 8352 8868,520,7419,5532,15
HedmarkStorbritannia 14 52211 7252 79723,910,328,2112,78
HedmarkTyskland 6 0565 15290417,56,005,985,310
HedmarkNederland 3 8945 023-1 129-22,57,619,483,49
HedmarkRussland1 59791967873,812,217,691,434
HedmarkUSA 1 32594837739,81,471,411,236
HedmarkPolen 779258521201,93,130,940,723
HedmarkFinland 627608193,13,223,450,56
HedmarkEstland472610-138-22,613,6717,280,427
HedmarkIsland 4343825213,67,447,530,47
HedmarkIrland 378156222142,34,982,560,320
HedmarkSveits 37036192,51,761,980,313
HedmarkAustralia 3022049848,01,791,670,341
HedmarkFrankrike 218315-97-30,80,621,180,211
HedmarkBelgia 20019910,51,551,730,217
HedmarkSlovenia196151811206,79,821,060,232
HedmarkItalia 184335-151-45,10,551,340,215
HedmarkLatvia164253-89-35,25,316,230,128
HedmarkKina104604473,30,410,220,144
HedmarkØsterrike 102170-68-40,01,102,330,116
HedmarkAsia ellers 100105-5-4,80,160,220,146
HedmarkSpania 92100-8-8,00,330,510,112
HedmarkLitauen80175-95-54,31,483,460,129
HedmarkEuropa ellers 743143138,70,650,250,135
HedmarkTyrkia 472324104,31,290,680,022
HedmarkOceania ellers463431433,31,730,110,042
HedmarkLiechtenstein4639717,911,478,940,014
HedmarkBrasil4050-10-20,00,660,780,039
HedmarkUkraina360360,01,630,000,033
HedmarkAfrika ellers292271350,00,450,030,048
HedmarkLatin-Amerika ellers2621523,80,490,750,040
HedmarkCanada 2644-18-40,90,511,090,037
HedmarkTsjekkia 2448-24-50,00,481,280,024
HedmarkUngarn 22121083,30,510,400,026
HedmarkJapan 2017317,60,220,180,043
HedmarkHellas 1711654,50,650,430,019
HedmarkSlovakia 1019-9-47,40,431,280,025
HedmarkPortugal 79-2-22,20,150,350,018
HedmarkSør-Afrika220-18-90,00,101,250,047
HedmarkSør-Korea1010,00,040,000,045
HedmarkKypros1010,00,230,000,030
HedmarkMexico 019-19-100,00,001,300,038
HedmarkMalta0000,00,000,000,031
HedmarkLuxembourg 04-4-100,00,000,590,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 75 87464 14111 73318,36,826,51100,01
Hedmark.Nordmenn57 00843 72113 28730,48,297,7275,12
Hedmark.Utlendinger18 86620 420-1 554-7,64,444,8824,93
HedmarkSverige 8 8218 980-159-1,89,869,7946,84
HedmarkDanmark 5 4586 251-793-12,73,153,9028,95
HedmarkTyskland 1 4891 610-121-7,53,875,007,910
HedmarkEstland1 183213970455,422,093,266,327
HedmarkNederland 379563-184-32,73,224,742,09
HedmarkStorbritannia 3753235216,12,351,792,08
HedmarkLatvia2672264118,18,029,691,428
HedmarkBelgia 24266176266,710,102,471,317
HedmarkRussland216275-59-21,56,6011,171,134
HedmarkEuropa ellers 118694971,01,751,210,635
HedmarkUSA 61501122,01,711,750,336
HedmarkPolen 61107-46-43,00,430,600,323
HedmarkSpania 591841227,81,070,580,312
HedmarkFrankrike 43230-187-81,30,683,090,211
HedmarkFinland 2636-10-27,81,101,710,16
HedmarkLitauen14261-247-94,60,191,770,129
HedmarkBrasil927-18-66,71,565,970,039
HedmarkAustralia 838-30-78,90,582,850,041
HedmarkTsjekkia 826300,00,700,120,024
HedmarkIsland 6677-671-99,10,7922,350,07
HedmarkAfrika ellers4400,00,400,650,048
HedmarkØsterrike 423-19-82,60,221,450,016
HedmarkItalia 49-5-55,60,070,150,015
HedmarkSveits 453-49-92,50,091,280,013
HedmarkLatin-Amerika ellers3030,00,580,000,040
HedmarkIrland 217-15-88,20,343,000,020
HedmarkCanada 115-14-93,30,175,980,037
HedmarkSlovakia 15-4-80,00,130,870,025
HedmarkSør-Afrika0000,00,000,000,047
HedmarkAsia ellers 01-1-100,00,000,010,046
HedmarkSør-Korea0000,00,000,000,045
HedmarkKina02-2-100,00,000,040,044
HedmarkJapan 0000,00,000,000,043
HedmarkOceania ellers0000,00,000,000,042
HedmarkMexico 0000,00,000,000,038
HedmarkUkraina0000,00,000,000,033
HedmarkSlovenia0000,00,000,000,032
HedmarkMalta01-1-100,00,007,690,031
HedmarkKypros0000,00,000,000,030
HedmarkUngarn 05-5-100,00,000,670,026
HedmarkTyrkia 0000,00,000,000,022
HedmarkLuxembourg 0000,00,000,000,021
HedmarkHellas 0000,00,000,000,019
HedmarkPortugal 0255-255-100,00,0024,850,018
HedmarkLiechtenstein08-8-100,00,0013,560,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 313 592285 52128 0719,85,254,98100,01
Hedmark.Nordmenn180 337158 02422 31314,14,123,7257,52
Hedmark.Utlendinger133 255127 4975 7584,58,408,5742,53
HedmarkSverige 53 81953 777420,118,8618,4840,44
HedmarkDanmark 42 17940 0862 0935,212,0312,0331,75
HedmarkStorbritannia 14 89712 0482 84923,69,517,4911,28
HedmarkTyskland 7 5456 76278311,65,415,725,710
HedmarkNederland 4 2735 586-1 313-23,56,798,613,29
HedmarkRussland1 8131 19461951,811,098,291,434
HedmarkEstland1 655823832101,118,798,171,227
HedmarkUSA 1 38699838838,91,481,421,036
HedmarkPolen 840365475130,12,140,810,623
HedmarkFinland 65364491,42,993,260,56
HedmarkBelgia 44226517766,82,891,870,317
HedmarkIsland 4401 059-619-58,56,6813,070,37
HedmarkLatvia431479-48-10,06,727,490,328
HedmarkIrland 380173207119,74,642,600,320
HedmarkSveits 374414-40-9,71,461,850,313
HedmarkAustralia 3102426828,11,701,790,241
HedmarkFrankrike 261545-284-52,10,631,590,211
HedmarkSlovenia196151811206,79,200,880,132
HedmarkEuropa ellers 1921009292,01,060,560,135
HedmarkItalia 188344-156-45,30,481,110,115
HedmarkSpania 1511183328,00,450,520,112
HedmarkØsterrike 106193-87-45,10,962,170,116
HedmarkKina104624267,70,380,190,144
HedmarkAsia ellers 100106-6-5,70,140,200,146
HedmarkLitauen94436-342-78,40,722,210,129
HedmarkBrasil4977-28-36,40,741,130,039
HedmarkTyrkia 472324104,31,120,540,022
HedmarkOceania ellers463431433,31,650,100,042
HedmarkLiechtenstein4647-1-2,110,389,490,014
HedmarkUkraina360360,01,310,000,033
HedmarkAfrika ellers33627450,00,450,090,048
HedmarkTsjekkia 3250-18-36,00,520,930,024
HedmarkLatin-Amerika ellers2921838,10,500,660,040
HedmarkCanada 2759-32-54,20,481,370,037
HedmarkUngarn 2217529,40,470,450,026
HedmarkJapan 2017317,60,200,170,043
HedmarkHellas 1711654,50,620,380,019
HedmarkSlovakia 1124-13-54,20,361,170,025
HedmarkPortugal 7264-257-97,30,127,290,018
HedmarkSør-Afrika220-18-90,00,091,220,047
HedmarkSør-Korea1010,00,030,000,045
HedmarkKypros1010,00,230,000,030
HedmarkMexico 019-19-100,00,001,220,038
HedmarkMalta01-1-100,00,000,210,031
HedmarkLuxembourg 04-4-100,00,000,580,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 313 592285 52128 0719,85,35,0100,01
Hedmark.Nordmenn180 337158 02422 31314,14,13,757,52
Hedmark.Utlendinger133 255127 4975 7584,58,48,642,53
HedmarkNorden97 09195 5661 5251,614,614,772,94
HedmarkUK og Irland15 27712 2213 05625,09,37,311,57
HedmarkSentral-Europa12 78613 271-485-3,75,05,89,66
HedmarkØst-Europa5 3223 5031 81951,94,42,74,09
HedmarkNord-Amerika1 4131 05735633,71,41,41,110
HedmarkSør-Europa6721 306-634-48,50,51,30,58
HedmarkOseania35624511145,31,71,50,313
HedmarkAsia2251854021,60,20,20,212
HedmarkLatin Amerika78117-39-33,30,61,00,111
HedmarkAfrika3526934,60,40,30,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkOvernattinger i alt313 592285 52128 0719,85,35,0100,01
HedmarkHotell237 718221 38016 3387,44,94,775,82
HedmarkHytte45 63041 9143 7168,95,55,214,64
HedmarkSesongcamping26 32718 9277 40039,112,614,48,45
HedmarkTelt/Campingvogn2 6542 04361129,96,05,90,86
HedmarkBobil1 2631 25760,54,810,80,47
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkOvernattinger i alt313 592285 52128 0719,85,35,0100,01
HedmarkPåvirkbart_marked255 298237 40017 8987,56,36,281,42
HedmarkHotell_Ferie/fritid158 320145 21713 1039,07,17,150,53
HedmarkHotell_Kurs/konf21 10428 042-6 938-24,72,93,56,74
HedmarkHytte45 63041 9143 7168,95,55,214,65
HedmarkTelt/Campingvogn2 6542 04361129,96,05,90,86
HedmarkBobil1 2631 25760,54,810,80,47
HedmarkSesongcamping26 32718 9277 40039,112,614,48,48
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-mars 2018 og endring fra samme periode 2017. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2018 
Endring fra 2017. Antall 
Endring fra 2017. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hedmark.I alt 237 71875 87416 33811 7337,418,3
Hedmark.Nordmenn123 32957 0089 02613 2877,930,4
Hedmark.Utlendinger114 38918 8667 312-1 5546,8-7,6
HedmarkSverige 44 9988 821201-1590,4-1,8
HedmarkDanmark 36 7215 4582 886-7938,5-12,7
HedmarkStorbritannia 14 5223752 7975223,916,1
HedmarkTyskland 6 0561 489904-12117,5-7,5
HedmarkNederland 3 894379-1 129-184-22,5-32,7
HedmarkRussland1 597216678-5973,8-21,5
HedmarkUSA 1 325613771139,822,0
HedmarkPolen 77961521-46201,9-43,0
HedmarkFinland 6272619-103,1-27,8
HedmarkEstland4721 183-138970-22,6455,4
HedmarkIsland 434652-67113,6-99,1
HedmarkIrland 3782222-15142,3-88,2
HedmarkSveits 37049-492,5-92,5
HedmarkAustralia 302898-3048,0-78,9
HedmarkFrankrike 21843-97-187-30,8-81,3
HedmarkBelgia 20024211760,5266,7
HedmarkSlovenia196018101206,70,0
HedmarkItalia 1844-151-5-45,1-55,6
HedmarkLatvia164267-8941-35,218,1
HedmarkKina104044-273,3-100,0
HedmarkØsterrike 1024-68-19-40,0-82,6
HedmarkAsia ellers 1000-5-1-4,8-100,0
HedmarkSpania 9259-841-8,0227,8
HedmarkLitauen8014-95-247-54,3-94,6
HedmarkEuropa ellers 741184349138,771,0
HedmarkTyrkia 470240104,30,0
HedmarkOceania ellers4604301433,30,0
HedmarkLiechtenstein4607-817,9-100,0
HedmarkBrasil409-10-18-20,0-66,7
HedmarkUkraina3603600,00,0
HedmarkAfrika ellers2942701350,00,0
HedmarkLatin-Amerika ellers2635323,80,0
HedmarkCanada 261-18-14-40,9-93,3
HedmarkTsjekkia 248-246-50,0300,0
HedmarkUngarn 22010-583,3-100,0
HedmarkJapan 2003017,60,0
HedmarkHellas 1706054,50,0
HedmarkSlovakia 101-9-4-47,4-80,0
HedmarkPortugal 70-2-255-22,2-100,0
HedmarkSør-Afrika20-180-90,00,0
HedmarkSør-Korea10100,00,0
HedmarkKypros10100,00,0
HedmarkMexico 00-190-100,00,0
HedmarkMalta000-10,0-100,0
HedmarkLuxembourg 00-40-100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-mars. 2018. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkI alt_uten sesong*49 54745 2144 3339,65,485,30
HedmarkNordmenn_uten sesong*30 68124 7945 88723,76,415,70
HedmarkUtlendinger_uten sesong*18 86620 420-1 554-7,64,444,88
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkI alt_uten sesong*287 265266 59420 6717,84,994,76
HedmarkNordmenn_uten sesong*154 010139 09714 91310,73,693,38
HedmarkUtlendinger_uten sesong*133 255127 4975 7584,58,408,57
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 237 718221 38016 3387,44,94,7100,0
HedmarkKurs_Konf21 10428 042-6 938-24,72,93,58,9
HedmarkYrke58 29448 12110 17321,13,12,524,5
HedmarkFerie_Fritid158 320145 21713 1039,07,17,166,6
HedmarkKurs/Yrke79 39876 1633 2354,23,02,833,4
HedmarkKurs/Ferie179 424173 2596 1653,66,16,175,5
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkLosjiinntekt 1000kr131 585120 60910 9769,14,23,9
HedmarkKr. per overnatting55454591,60,00,0
HedmarkKr. per solgt rom1 1141 051636,00,00,0
HedmarkKr. per disp. rom6095397013,10,00,0
HedmarkKr. per gjest1 4591 3471128,30,00,0
HedmarkHoteller (antall)3537-2-6,34,04,1
HedmarkRom (antall)2 3992 486-87-3,53,23,3
HedmarkSenger (antall)5 9395 93630,03,73,8
HedmarkRom-døgn215 899223 771-7 872-3,53,23,3
HedmarkSolgte rom118 167114 7643 4033,03,53,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-mars 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
HedmarkKaputnytting rom (%)54,7051,30
HedmarkKaputnytting senger (%)44,5041,40
HedmarkOppholdstid per gjest2,642,47
HedmarkOppholdstid for nordmenn1,951,83
HedmarkOppholdstid for utlendinger4,223,97
HedmarkOvernattinger per solgt rom2,011,93
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2018 og 2017
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
Hedmark0136362 4902 3633739586597
Hedmark0237362 5122 4334644672683
Hedmark0338382 5902 5635050679744
Hedmark0436372 4872 4734949716740
Hedmark0536381 9802 4886060812826
Hedmark0638382 4662 25968699801 024
Hedmark0737402 4602 61168699851 024
Hedmark0836392 0882 61868699901 033
Hedmark0934372 3362 4926056819835
Hedmark1032391 9952 5894648655714
Hedmark1131362 0392 4294141570634
Hedmark1234362 4712 4454141597634
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Hedmark lages av Regio AS  - og er finansiert av Hedmark fylkeskommune
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk