Statistikknett Hedmark   ... Reiselivsnæringen i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Oppdateringer    Hjelp    
Skip Navigation Links På Statistikknett Hedmark finner du reiselivsstatistik for regioner i Hedmark. Her ligger oppsummerende moduler som gir rask og enkel oversikt. Mer omfattende moduler med utvikling, benchmarking og sammenlikning av regioner finnes på Statistikknett.no. Velg nivå fra menyen ovenfor. Velger du Statistikknett.no går du ut av de spesialtilpassete sidene for Hedmark. Du kommer tibake til denne startsiden for Hedmark fra menyen Regionale Startsider i toppspalten.
Virker ikke valgboksene? Se her
   
Status Januar-mai 2018  > Marked og losjiøkonomi
Hotellene i Hedmark har tapt markedsandeler hittil i 2018. Fylkets andel av hotellmarkedet har gått ned fra 3,86% i Januar-mai 2017 - til 3,83% i 2018.
For campingplassene og hyttegrendene har markedsandelen derimot gått opp fra 5,51 prosent til 5,68 prosent.
Dermed har Hedmark hatt 4,23 prosent av landets samlede kommersielle overnattingsmarked i Januar-mai 2018 mot 4,22 prosent i 2017.
Utviklingen for regioner og kommuner innen Hedmark finner du ved å velge region i det grå feltet nedenfor.
Tabellene er interaktive og kan sorteres etter alle kolonner. Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere.
For enkelte regioner kan det ikke gis tall for alle overnattingsformer. Da er tabellene blanke - eller alle tall er lik 0.
Skip Navigation Links
Utvikling Markeder og Losjiøkonomi
Benchmarking Marked
Benchmarking Losjiøkonomi
Bakgrunn:
Regionale inndelinger  innen fylker og landsdeler
Datagrunnlaget  fra SSB beskrives her
Endringer, Rettinger og Feil i datagrunnlaget
Losjiøkonomiske nøkkeltall  Definisjoner og beskrivelser
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
     
       Velg region >>>      

     
Hotellovernattinger fra:   i valgt region
The chart showing Overnattinger series, Markedsandel series.
  Hotellenes losjiinntekt. Mill. kr. Valgt region
The chart showing Losjiinntekt series.
  Losjiinntekt per solgt rom og per disponibelt rom. Kr
The chart showing Inntekt per disp rom series, Inntekt per solgt rom series.
Figurene ovenfor viser tall for Januar-Desember 2000-2017 - og framskrivninger for Januar-Desember 2018. Økonomitall er i faste priser    
     
Tabell 1. Hotellovernattinger etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 318 225308 8379 3883,03,833,86100,01
Hedmark.Nordmenn179 007176 2132 7941,62,852,8856,32
Hedmark.Utlendinger139 218132 6246 5945,06,907,0343,73
HedmarkSverige 54 28153 3609211,717,3517,3339,04
HedmarkDanmark 37 94836 1671 7814,917,3016,6627,35
HedmarkStorbritannia 22 07220 1791 8939,49,928,5015,98
HedmarkTyskland 8 6817 1401 54121,64,974,486,210
HedmarkNederland 4 0355 283-1 248-23,65,046,562,99
HedmarkRussland1 66297269071,07,014,241,234
HedmarkAsia ellers 1 5171 478392,61,201,351,146
HedmarkUSA 1 5101 08342739,40,800,741,136
HedmarkPolen 1 000403597148,12,090,890,723
HedmarkKina82647235475,01,060,580,644
HedmarkFinland 768872-104-11,92,132,520,66
HedmarkEstland530701-171-24,47,8711,360,427
HedmarkIsland 4764215513,15,005,050,37
HedmarkSveits 4504024811,91,261,270,313
HedmarkIrland 390158232146,83,431,780,320
HedmarkAustralia 3492767326,41,141,170,341
HedmarkItalia 321398-77-19,30,620,950,215
HedmarkSpania 309605-296-48,90,531,210,212
HedmarkBelgia 29429041,41,271,500,217
HedmarkFrankrike 283371-88-23,70,400,650,211
HedmarkSlovenia1981346447,87,225,960,132
HedmarkØsterrike 180206-26-12,61,091,570,116
HedmarkLatvia170275-105-38,23,284,110,128
HedmarkLitauen153221-68-30,81,452,190,129
HedmarkHellas 146121341116,73,190,290,119
HedmarkEuropa ellers 1013764173,00,480,180,135
HedmarkOceania ellers961284700,01,900,250,142
HedmarkAfrika ellers6584-19-22,60,560,710,048
HedmarkTyrkia 6273-11-15,11,071,200,022
HedmarkLiechtenstein4639717,96,015,620,014
HedmarkUngarn 44122-78-63,90,622,240,026
HedmarkBrasil4061-21-34,40,310,390,039
HedmarkTsjekkia 4071-31-43,70,380,860,024
HedmarkUkraina380380,00,850,000,033
HedmarkSør-Korea321313100,00,150,000,045
HedmarkLatin-Amerika ellers2721628,60,240,290,040
HedmarkCanada 2661-35-57,40,240,660,037
HedmarkJapan 201915,30,090,080,043
HedmarkPortugal 151417,10,190,230,018
HedmarkSlovakia 1284-72-85,70,292,490,025
HedmarkSør-Afrika420-16-80,00,130,580,047
HedmarkKypros1010,00,120,000,030
HedmarkMexico 019-19-100,00,000,640,038
HedmarkMalta01-1-100,00,000,130,031
HedmarkLuxembourg 06-6-100,00,000,390,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Hoteller. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Hoteller. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Camping og hyttegrender.*) Overnattinger etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 131 458121 45710 0018,25,685,51100,01
Hedmark.Nordmenn107 99596 14311 85212,36,896,5582,22
Hedmark.Utlendinger23 46325 314-1 851-7,33,133,4317,83
HedmarkSverige 11 29210 5687246,97,707,9248,14
HedmarkDanmark 5 2656 664-1 399-21,02,823,4922,45
HedmarkTyskland 1 8982 438-540-22,11,281,828,110
HedmarkEstland1 4743451 129327,215,593,766,327
HedmarkNederland 702876-174-19,92,333,083,09
HedmarkStorbritannia 55338616743,31,841,372,48
HedmarkLatvia46634412235,57,277,122,028
HedmarkLitauen284314-30-9,61,851,221,229
HedmarkBelgia 27876202265,84,261,291,217
HedmarkPolen 241293-52-17,70,780,681,023
HedmarkEuropa ellers 23369164237,72,160,671,035
HedmarkRussland206291-85-29,22,503,980,934
HedmarkSpania 1214081202,51,130,540,512
HedmarkFrankrike 111285-174-61,10,691,740,511
HedmarkUSA 63167-104-62,30,691,990,336
HedmarkTsjekkia 451926136,80,560,210,224
HedmarkSveits 4289-47-52,80,380,880,213
HedmarkFinland 34129-95-73,60,461,710,16
HedmarkTyrkia 270270,03,090,000,122
HedmarkØsterrike 2426-2-7,70,400,480,116
HedmarkItalia 1929-10-34,50,200,290,115
HedmarkAustralia 1644-28-63,60,521,600,141
HedmarkIrland 1418-4-22,21,352,040,120
HedmarkBrasil1329-16-55,21,274,050,139
HedmarkHellas 130130,04,190,000,119
HedmarkAsia ellers 97228,60,060,060,046
HedmarkJapan 8080,01,010,000,043
HedmarkIsland 6706-700-99,20,4719,250,07
HedmarkAfrika ellers45-1-20,00,320,620,048
HedmarkLatin-Amerika ellers211100,00,190,140,040
HedmarkSør-Afrika0000,00,000,000,047
HedmarkSør-Korea0000,00,000,000,045
HedmarkKina02-2-100,00,000,030,044
HedmarkOceania ellers01-1-100,00,000,280,042
HedmarkMexico 0000,00,000,000,038
HedmarkCanada 036-36-100,00,002,660,037
HedmarkUkraina0000,00,000,000,033
HedmarkSlovenia02-2-100,00,000,370,032
HedmarkMalta01-1-100,00,004,350,031
HedmarkKypros0000,00,000,000,030
HedmarkUngarn 05-5-100,00,000,380,026
HedmarkSlovakia 05-5-100,00,000,260,025
HedmarkLuxembourg 0000,00,000,000,021
HedmarkPortugal 0996-996-100,00,0045,560,018
HedmarkLiechtenstein08-8-100,00,008,990,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Camping/hytte. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Camping/hytte. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter marked. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Markedets betydning 2018. Prosent 
Nr 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 449 683430 29419 3894,54,234,22100,01
Hedmark.Nordmenn287 002272 35614 6465,43,653,5963,82
Hedmark.Utlendinger162 681157 9384 7433,05,886,0236,23
HedmarkSverige 65 57363 9281 6452,614,2714,4940,34
HedmarkDanmark 43 21342 8313820,910,6410,5026,65
HedmarkStorbritannia 22 62520 5652 06010,08,967,7513,98
HedmarkTyskland 10 5799 5781 00110,53,283,276,510
HedmarkNederland 4 7376 159-1 422-23,14,305,652,99
HedmarkEstland2 0041 04695891,612,386,821,227
HedmarkRussland1 8681 26360547,95,854,181,134
HedmarkUSA 1 5731 25032325,80,790,811,036
HedmarkAsia ellers 1 5261 485412,81,081,220,946
HedmarkPolen 1 24169654578,31,570,790,823
HedmarkKina82647435274,31,000,530,544
HedmarkFinland 8021 001-199-19,91,852,370,56
HedmarkLatvia636619172,75,495,370,428
HedmarkBelgia 57236620656,31,931,450,417
HedmarkSveits 49249110,21,051,170,313
HedmarkIsland 4821 127-645-57,24,469,390,37
HedmarkLitauen437535-98-18,31,691,500,329
HedmarkSpania 430645-215-33,30,621,130,312
HedmarkIrland 404176228129,53,251,800,220
HedmarkFrankrike 394656-262-39,90,450,890,211
HedmarkAustralia 3653204514,11,081,220,241
HedmarkItalia 340427-87-20,40,550,820,215
HedmarkEuropa ellers 334106228215,11,050,340,235
HedmarkØsterrike 204232-28-12,10,911,250,116
HedmarkSlovenia1981366245,66,124,880,132
HedmarkHellas 159121471225,03,250,250,119
HedmarkOceania ellers961383638,51,730,250,142
HedmarkTyrkia 89731621,91,331,040,122
HedmarkTsjekkia 8590-5-5,60,460,520,124
HedmarkAfrika ellers6989-20-22,50,540,700,048
HedmarkBrasil5390-37-41,10,380,550,039
HedmarkLiechtenstein4647-1-2,15,546,000,014
HedmarkUngarn 44127-83-65,40,551,880,026
HedmarkUkraina380380,00,570,000,033
HedmarkSør-Korea321313100,00,140,000,045
HedmarkLatin-Amerika ellers2922731,80,230,280,040
HedmarkJapan 2819947,40,120,070,043
HedmarkCanada 2697-71-73,20,210,920,037
HedmarkPortugal 151 010-995-98,50,1512,120,018
HedmarkSlovakia 1289-77-86,50,211,680,025
HedmarkSør-Afrika420-16-80,00,120,560,047
HedmarkKypros1010,00,120,000,030
HedmarkMexico 019-19-100,00,000,600,038
HedmarkMalta02-2-100,00,000,250,031
HedmarkLuxembourg 06-6-100,00,000,330,021
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samla marked. Største utenlandsmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.


Samla marked. Utenlandsmarkeder mest opp/ned. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Aggregerte markeder    
     
Tabell 4. Samlede kommersielle overnattinger *)  etter aggregerte markeder. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. 
2018 (Descending)
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 449 683430 29419 3894,54,24,2100,01
Hedmark.Nordmenn287 002272 35614 6465,43,73,663,82
Hedmark.Utlendinger162 681157 9384 7433,05,96,036,23
HedmarkNorden110 070108 8871 1831,112,012,167,74
HedmarkUK og Irland23 02920 7412 28811,08,77,514,27
HedmarkSentral-Europa16 63016 879-249-1,53,13,410,26
HedmarkØst-Europa6 8974 7072 19046,52,91,94,29
HedmarkAsia2 4121 97943321,90,90,81,512
HedmarkNord-Amerika1 5991 34725218,70,80,81,010
HedmarkSør-Europa1 4282 825-1 397-49,50,61,40,98
HedmarkOseania46133312838,41,21,10,313
HedmarkLatin Amerika82131-49-37,40,30,50,111
HedmarkAfrika73109-36-33,00,50,70,014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem
  Samlede overnattinger etter hovedmarkeder. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Markedsstruktur    
     
Tabell 5. Samlede kommersielle overnattinger*)  etter overnattingsmåte. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkOvernattinger i alt449 683430 29419 3894,54,24,2100,01
HedmarkHotell318 225308 8379 3883,03,83,970,82
HedmarkHytte63 02968 496-5 467-8,04,64,914,04
HedmarkSesongcamping55 76442 51213 25231,29,08,512,45
HedmarkTelt/Campingvogn6 9696 8501191,74,34,21,56
HedmarkBobil5 6963 5992 09758,33,42,81,37
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) For fylker og landsdeler omfatter tabellen også Vandrerhjem - som er lagt inn under Hytte
  Samlede overnattinger etter overnattingsmåte. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 6. Påvirkbart marked*). Overnattinger etter markedssegment.. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
Betydning 2018. Prosent 
. (Ascending)
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkOvernattinger i alt449 683430 29419 3894,54,24,2100,01
HedmarkPåvirkbart_marked361 852354 4737 3792,14,95,180,52
HedmarkHotell_Ferie/fritid191 082198 570-7 488-3,85,05,642,53
HedmarkHotell_Kurs/konf39 31234 4464 86614,13,32,88,74
HedmarkHytte63 02968 496-5 467-8,04,64,914,05
HedmarkTelt/Campingvogn6 9696 8501191,74,34,21,56
HedmarkBobil5 6963 5992 09758,33,42,81,37
HedmarkSesongcamping55 76442 51213 25231,29,08,512,48
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) "Påvirkbart marked" omfatter hotellovernattinger med formål ferie/fritid og kurs/konferanse og alle overnattinger ved campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem. (Vandrerhjem er lagt inn under Hytte)
  Påvirkbart marked. Overnattinger etter segment. 2018
The chart showing Series 1 series.
     
Tabell 7. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall overnattinger Januar-mai 2018 og endring fra samme periode 2017. Valgt region
Region 
Marked 
Overnattinger 2018 
Endring fra 2017. Antall 
Endring fra 2017. Prosent 
Hotell (Descending)
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hotell 
Camping Hytte 
Hedmark.I alt 318 225131 4589 38810 0013,08,2
Hedmark.Nordmenn179 007107 9952 79411 8521,612,3
Hedmark.Utlendinger139 21823 4636 594-1 8515,0-7,3
HedmarkSverige 54 28111 2929217241,76,9
HedmarkDanmark 37 9485 2651 781-1 3994,9-21,0
HedmarkStorbritannia 22 0725531 8931679,443,3
HedmarkTyskland 8 6811 8981 541-54021,6-22,1
HedmarkNederland 4 035702-1 248-174-23,6-19,9
HedmarkRussland1 662206690-8571,0-29,2
HedmarkAsia ellers 1 51793922,628,6
HedmarkUSA 1 51063427-10439,4-62,3
HedmarkPolen 1 000241597-52148,1-17,7
HedmarkKina8260354-275,0-100,0
HedmarkFinland 76834-104-95-11,9-73,6
HedmarkEstland5301 474-1711 129-24,4327,2
HedmarkIsland 476655-70013,1-99,2
HedmarkSveits 4504248-4711,9-52,8
HedmarkIrland 39014232-4146,8-22,2
HedmarkAustralia 3491673-2826,4-63,6
HedmarkItalia 32119-77-10-19,3-34,5
HedmarkSpania 309121-29681-48,9202,5
HedmarkBelgia 29427842021,4265,8
HedmarkFrankrike 283111-88-174-23,7-61,1
HedmarkSlovenia198064-247,8-100,0
HedmarkØsterrike 18024-26-2-12,6-7,7
HedmarkLatvia170466-105122-38,235,5
HedmarkLitauen153284-68-30-30,8-9,6
HedmarkHellas 14613134131116,70,0
HedmarkEuropa ellers 10123364164173,0237,7
HedmarkOceania ellers96084-1700,0-100,0
HedmarkAfrika ellers654-19-1-22,6-20,0
HedmarkTyrkia 6227-1127-15,10,0
HedmarkLiechtenstein4607-817,9-100,0
HedmarkUngarn 440-78-5-63,9-100,0
HedmarkBrasil4013-21-16-34,4-55,2
HedmarkTsjekkia 4045-3126-43,7136,8
HedmarkUkraina3803800,00,0
HedmarkSør-Korea3203103100,00,0
HedmarkLatin-Amerika ellers2726128,6100,0
HedmarkCanada 260-35-36-57,4-100,0
HedmarkJapan 208185,30,0
HedmarkPortugal 1501-9967,1-100,0
HedmarkSlovakia 120-72-5-85,7-100,0
HedmarkSør-Afrika40-160-80,00,0
HedmarkKypros10100,00,0
HedmarkMexico 00-190-100,00,0
HedmarkMalta00-1-1-100,0-100,0
HedmarkLuxembourg 00-60-100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Overnattingenes fordeling på hotell og camping/hytte. I alt, nordmenn og utlendinger. Januar-mai. 2018. Valgt region
The chart showing Hotell series, Camping/Hytte series.
     
     
Tabell 2X. Camping og hyttegrender - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkI alt_uten sesong*75 69478 945-3 251-4,14,464,64
HedmarkNordmenn_uten sesong*52 23153 631-1 400-2,65,505,56
HedmarkUtlendinger_uten sesong*23 46325 314-1 851-7,33,133,43
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter bare "bevegelig camping" - dvs camping i alt minus  overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 2X   
Vi har valgt å vise en tabell som belyser camping-virksomheten uten sesongcamping.Sesongcamping omfatter bruk av campingvogner som er fast plassert på campingplassene for en hel sesong. Mange campingplasser har problemer med å rapportere reelt bruksomfang - og statistikken kan være usikker. I enkelte regioner er det registrert store endringer fra år til år - som neppe er reelle. Derfor har det vært ønske om en tabell som belyser campingvirksomheten uten sesongcamping.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 2.
     
     
Tabell 3X. Samlede kommersielle overnattinger - uten sesongcamping*). Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkI alt_uten sesong*393 919387 7826 1371,63,944,00
HedmarkNordmenn_uten sesong*231 238229 8441 3940,63,193,25
HedmarkUtlendinger_uten sesong*162 681157 9384 7433,05,886,02
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknettt
*) Tabellen omfatter samlede kommersielle overnattinger - uten overnattinger i campingvogn på sesongkontrakter. Alle overnattinger på sesongkontrakter er antatt å være gjort av nordmenn. 
  Om tabell 3X   
Tabell 3X viser samlede kommersielle overnattinger unntatt sesongcamping på fast kontrakt (se kommentarer til tabell 2X ovenfor.
Det er antatt at all sesongcamping gjøres av nordmenn. Det betyr at antall uenlandske overnattinger og nasjonalitets-forelingen av disse blir uendret - og er som i tabell 3.
     
     
 Hotellformål    
     
Tabell 8. Hotellovernattinger etter formålet med oppholdet. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Marked 
Antall overnattinger 
Endring 2018/2017 
Markedsandel 
Markedets betydning. 2018. Prosent 
2018 
2017 
Antall 
Prosent 
2018 
2017 
Hedmark.I alt 318 225308 8379 3883,03,83,9100,0
HedmarkKurs_Konf39 31234 4464 86614,13,32,812,4
HedmarkYrke87 83175 82112 01015,82,72,427,6
HedmarkFerie_Fritid191 082198 570-7 488-3,85,05,660,0
HedmarkKurs/Yrke127 143110 26716 87615,32,82,540,0
HedmarkKurs/Ferie230 394233 016-2 622-1,14,64,972,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) Kurs/Yrke i alt er summen av kurs/konferanse og annen yrkestrafikk.
Kurs/Ferie i alt er summen av kurs/konferanse og ferie/fritidstrafikk.
  Hotellovernattinger etter formål. 2018. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
 Hotellenes losjiøkonomi    
     
Tabell 9. Hotellenes losjiøkonomi. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
Endring 2018/2017 
Markedsandel % 
2018 
2017 
Absolutt 
Prosent 
2018 
2017 
HedmarkLosjiinntekt 1000kr177 142169 3867 7564,63,33,2
HedmarkKr. per overnatting55754881,50,00,0
HedmarkKr. per solgt rom1 0581 014444,30,00,0
HedmarkKr. per disp. rom499486132,60,00,0
HedmarkKr. per gjest1 3381 254846,70,00,0
HedmarkHoteller (antall)3537-2-4,43,94,0
HedmarkRom (antall)2 3522 308451,93,03,1
HedmarkSenger (antall)5 6755 4422334,33,53,5
HedmarkRom-døgn355 226348 5046 7221,93,03,1
HedmarkSolgte rom167 413166 9774360,32,93,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Losjiøkonomi. Nøkkeltall. Endring fra 2017 til 2018. Prosent
The chart showing 2018 series.
     
     
Tabell 10. Hotellenes romutnytting mv. Valgt region. Januar-mai 2018 og 2017
Region 
Nøkkeltall 
Nøkkeltall 
2018 
2017 
HedmarkKaputnytting rom (%)47,1047,90
HedmarkKaputnytting senger (%)37,1037,60
HedmarkOppholdstid per gjest2,402,29
HedmarkOppholdstid for nordmenn1,851,79
HedmarkOppholdstid for utlendinger3,933,64
HedmarkOvernattinger per solgt rom1,901,85
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Kapasitetsutnytting. 2018 og 2017. Prosent
The chart showing 2017 series, 2018 series.
     
     
 Kapasitetstilbud    
     
Tabell 11. Hoteller og campingplasser/hyttegrender. Antall bedrifter og rom. Valgt region. Måneder. 2018 og 2017
Region 
Måned (Ascending)
Antall hoteller 
Antall hotellrom*) 
Antall Campingplasser Hyttegrender 
Antall rom i Campingplasser Hyttegrender 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
2018 
2017 
Hedmark0136362 4902 3633739586597
Hedmark0237362 5122 4334644672683
Hedmark0338382 5902 5635050679744
Hedmark0436372 4872 4734949716740
Hedmark0536381 9802 4886060812826
Hedmark0638382 4662 25968699801 024
Hedmark0737402 4602 61168699851 024
Hedmark0836392 0882 61868699901 033
Hedmark0934372 3362 4926056819835
Hedmark1032391 9952 5894648655714
Hedmark1131362 0392 4294141570634
Hedmark1234362 4712 4454141597634
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
*) OBS: For hotellene er antall rom i denne tabellen målt som "maksimalt antall tilgjengelig" i måneden. I tabellene over Hotellenes losjiøkonomi måles antall rom som gjennomsnittet for måneden (og er derfor ofte noe lavere).
  Antall hotellrom etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     
     
Antall åpne hoteller etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall åpne campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
  Antall rom på campingplasser og hyttegrender etter måned. 2018 og 2017
The chart showing 2018 series, 2017 series.
     


Kontaktinformasjon      Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Statistikknett Hedmark lages av Regio AS  - og er finansiert av Hedmark fylkeskommune
Innholdet er fritt og åpent tilgjengelig - men oppgi Statistikknett.no som kilde ved bruk