Statistikknett Reiseliv   ..... Norsk reiseliv i regionalt perspektiv  Skip Navigation Links Publiseringsplan
OmStatistikknett
 
Skip Navigation Links Virker ikke valgboksene? Se her
   
Internasjonale perspektiver  > Norden > Markedsstruktur > Sommer Juni-august
Modulen sammenlikner markedsvolum og markedsandeler i de nordiske land hittil i år.
Tabellen er i utgangspunktet sortert etter antall overnattinger i Norden samlet.
Klikk på kolonneoverskriftene for å sortere etter andre kolonner.
Modul med som viser utvikling på de enkelte markeder finnes fra menyen nedenfor.

Skip Navigation Links
Markeder og utvikling
Struktur og markedsandeler
Turistbalanser
  Internasjonale perspektiver
Datagrunnlaget  beskrives her
Oppdateringer  Kommende oppdateringer finnes her
Kontakt oss  Her finnes kontaktinformasjon
Modulene under Internasjonale perspektiver belyser hvordan norsk reiselivsnæring hevder seg i konkurransen om den internasjonale turismen.
     
Tabell 1. Samlede kommersielle overnattinger i de nordiske land - etter marked. Juni-august 2019. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 78 92015 79529 42525 7567 94420,037,332,610,1
.Innenlandsmarked48 1029 91120 56011 8725 76020,642,724,712,0
.Utlendinger30 8185 8848 86513 8832 18519,128,845,07,1
Tyskland 11 9461 3712 3167 98627211,519,466,92,3
Norge3 84602 2301 543730,058,040,11,9
Nederland 2 0165865228456329,125,941,93,1
Sverige 1 534473081225030,80,052,916,3
USA 1 38047842436711034,730,826,68,0
Storbritannia 9052283092799025,234,130,810,0
Danmark 80922854403728,267,30,04,6
Kina69026618411912138,626,717,217,5
Frankrike 6442971511336446,023,420,79,9
Sveits 6391572671506424,641,823,510,1
Italia 5031701141506833,822,729,913,6
Finland 49614026293028,252,918,80,0
Spania 474213941105645,019,923,211,9
Russland41695512724222,912,26,658,2
Polen 34612498923235,828,426,69,2
Belgia 332110981022233,229,630,76,5
Østerrike 2307086472830,237,420,412,1
Japan 1994937407324,718,620,236,5
Australia 145574049039,027,533,50,0
Estland129202997115,722,46,755,2
Tsjekkia 125713123056,525,218,30,0
Sør-Korea118702919059,624,615,80,0
Canada 1092823401825,821,336,416,5
Litauen65341813051,728,419,90,0
Brasil64231625036,824,538,70,0
Portugal 49201415040,028,731,20,0
Island 49111325021,726,651,70,0
Irland 47101720021,636,941,50,0
Ungarn 45191313042,529,028,50,0
Latvia3716156044,640,115,30,0
Tyrkia 34101212030,734,135,20,0
Slovakia 3313137041,238,320,50,0
Hellas 2810811033,927,039,10,0
Luxembourg 20767033,628,737,70,0
Slovenia15645043,125,231,70,0
Malta8233025,534,939,60,0
Kypros7223026,833,839,40,0
Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Norge. Største samlede kommersielle markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største samlede kommersielle markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


     
     
Danmark. Største samlede kommersielle markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største samlede kommersielle markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største samlede kommers. markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Hotellovernattinger i de nordiske land - etter marked. Juni-august 2019. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 34 0889 16013 3955 8245 71026,939,317,116,8
.Innenlandsmarked22 3715 8169 5103 0124 03326,042,513,518,0
.Utlendinger11 7173 3443 8852 8111 67728,533,224,014,3
Tyskland 1 44443052830318329,836,521,012,7
USA 1 28544740233210434,831,325,98,1
Norge9530527377480,055,339,65,1
Sverige 763243035616531,80,046,621,6
Storbritannia 7351822592157924,735,229,310,8
Kina65324718110811737,827,716,618,0
Nederland 424183103984143,124,323,19,6
Frankrike 414191100764746,124,118,511,3
Spania 38017381774845,621,420,312,7
Danmark 37911922803231,560,10,08,5
Italia 36612091955932,925,026,116,1
Finland 3086018266019,659,021,40,0
Sveits 30278109724326,036,023,814,2
Russland29758442317219,614,97,657,9
Japan 1904735377124,718,619,737,1
Polen 1796448472035,726,926,211,2
Belgia 1605250411732,531,125,710,7
Østerrike 1343650262226,737,419,416,5
Australia 121463341038,527,833,70,0
Sør-Korea108642816059,725,614,70,0
Canada 922220331723,622,135,918,3
Estland7491764112,623,77,855,9
Brasil56211421036,925,637,50,0
Tsjekkia 46181711039,736,324,00,0
Portugal 40161312039,631,429,00,0
Irland 3881515021,839,638,70,0
Litauen3615129041,933,524,50,0
Island 3571216019,933,246,80,0
Ungarn 3514119040,732,726,60,0
Tyrkia 3091110030,636,033,40,0
Hellas 258710032,528,139,40,0
Latvia18783036,345,618,10,0
Slovakia 15664036,737,525,80,0
Luxembourg 12445030,329,440,30,0
Slovenia9432039,234,925,90,0
Kypros6222027,536,036,50,0
Malta6232027,642,829,50,0
Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
  Norge. Største hotellmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største hotellmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Danmark. Største hotellmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største hotellmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største hotellmarkeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Hotellmarkeder mest opp og mest ned. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Campingplasser og hyttegrender mv. Overnattinger i de nordiske land - etter marked. Juni-august 2019. 1000 overnattinger
Marked 
Antall overnattinger i: 
Landenes markedsandel. Prosent 
Norden ialt (Descending)
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
Norge 
Sverige 
Danmark 
Finland 
.I alt 44 8326 63516 03019 9322 23514,835,844,55,0
.Innenlandsmarked25 7314 09511 0508 8601 72715,942,934,46,7
.Utlendinger19 1012 5404 98111 07250813,326,158,02,7
Tyskland 10 5019411 7887 683899,017,073,20,8
Norge2 89401 7031 166250,058,940,30,9
Nederland 1 5924034197482225,326,347,01,4
Sverige 77123004568529,80,059,211,0
Danmark 4291083160525,273,60,01,2
Sveits 33779159792123,447,023,36,4
Frankrike 23110651571745,822,124,77,4
Finland 187808027042,542,914,60,0
Belgia 172584861433,928,235,42,6
Storbritannia 1704650631127,129,237,36,5
Polen 1686050451235,930,127,07,0
Italia 1364922551036,216,540,37,0
Russland11937757031,25,74,059,1
Østerrike 96343621635,037,521,75,9
Spania 94401333842,813,934,88,5
USA 94312235633,223,737,06,1
Tsjekkia 79521512066,218,715,10,0
Estland55111133019,720,85,254,3
Kina3719411351,910,228,89,2
Litauen291964063,722,014,20,0
Australia 251068041,726,132,30,0
Latvia191062052,634,812,60,0
Slovakia 17873045,139,015,80,0
Canada 17637137,816,839,16,2
Island 14419026,19,964,00,0
Sør-Korea10613057,914,527,60,0
Ungarn 10513049,115,435,50,0
Irland 9225021,125,653,30,0
Japan 9223225,420,130,623,8
Portugal 9424041,917,041,10,0
Luxembourg 7322039,027,533,50,0
Brasil7313036,516,147,50,0
Slovenia6312048,711,040,30,0
Tyrkia 4112031,219,649,20,0
Hellas 3111043,419,137,50,0
Malta2001017,55,776,80,0
Kypros1000020,314,665,10,0

Kilde: Statistikkbyråene i Norden  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er innenlandske overnattinger i eget land ikke regnet med.
  Norge. Største camping/hytte markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.


Sverige. Største camping/hytte markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
     
     
Danmark. Største camping/hytte markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Største camping/hytte markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Norden i alt. Største camping/hytte markeder. 2019
The chart showing Series 1 series.
For Norge, Sverige, Danmark og Finland er overnattinger i eget land ikke regnet med.
     
     
Danmark. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Camping/hytte. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Sverige. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Camping/hytte. 2019
The chart showing Series 1 series.
  Finland. Utenlandsmarkeder mest opp og mest ned. Camping/hytte. 2019
The chart showing Series 1 series.
     


Om Statistikknett      Oppdateringer      Nyhetsbrev      Regionale inndelinger      Hjelp

Kontaktinformasjon      Om Oss