Statistikknett Reiseliv ... Norsk reiseliv i regionalt perspektiv   

Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Statistikknett er oppdatert for året 2020 - for fylker, landsdeler og kommuner    Mer informasjon her
Hytteturisme  > Hyttetetthet og betydning
Hytter per innbygger mv
 > Din region
Denne modulen belyser hyttetettheten og de private hyttenes betydning i valgt region.
Hyttenes betydning er målt som antall hytter per innbygger, per landareal og per bolig for fastboende.
Dette er viktige indikatorer for hytteturismens økonomiske betydning i regionene.
Modulen belyser utviklingen siden 2000.
Modulen bygger på statistikken over hyttebestand fra Statistisk sentralbyrå.
Flere moduler som belyser hyttetetthet og hyttenes betydning finnes fra menylinjen nedenfor.
Skip Navigation Links
DinRegion
Benchmarking
 
Hyttetetthet. Hytter per innbyggger, per landareal og per bolig. Valgt region. 2000-2018
 
   Velg  Fylke    >>>         
 Velg Region   >>>  
Region 
År (Ascending)
Hytter per: 
100 innbyggere 
Km2 
100 Boliger 
Landet20007,791,14 
Landet20017,881,16 
Landet20027,961,18 
Landet20038,011,20 
Landet20048,081,21 
Landet20058,151,23 
Landet20068,171,2517,1
Landet20078,181,2617,1
Landet20088,211,2817,1
Landet20098,211,3017,1
Landet20108,211,3117,2
Landet20118,251,3317,3
Landet20128,231,3517,5
Landet20138,181,3617,7
Landet20148,151,3716,9
Landet20158,121,3817,1
Landet20168,111,3917,1
Landet20178,121,4017,0
Landet20188,141,4216,9
  Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Statistikknett
 
 
Hytter per 100 innbyggere. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
  Hytter per  kvadratkilometer landareal i valgt region
The chart showing Series 1 series.
 
 
Hytter per 100 boliger for fastboende. Valgt region
The chart showing Series 1 series.
 
 
 


Om Statistikknett      Publiseringskalender      Regionale inndelinger      Hjelp

Kontaktinformasjon      Om Oss